Accounting HUB - News

5 інсайтів для лідерів: як будувати високоефективні команди?

Insights

Чи були ви колись частиною команди, яка заряджала вас енергією для досягнення недосяжних, на перший погляд, цілей? З цією командою понеділки — щасливі, а будь-яка робота — цікава.

Сьогодні у нашій рубриці #ManagementInsights відповімо на одне з топових питань керівників до своїх HR департаментів: Як побудувати високоефективну команду?

Чому одні команди працюють більш злагоджено, ніж інші і як лідери можуть впливати на це?


Щоб побудувати хорошу команду, потрібно добре знати психологію поведінки людей. Це окрема наука, однак кілька важливих фактів, знання яких допоможе вам вже зараз, розповімо у нашій статті. Професор соціальної та організаційної психології Гарвардського університету та провідний експерт з розвитку команд, Дж. Річард Хакман зазначає наступне:

  1. Якщо команда між собою добре ладнає — це не означає, що вона обов'язково буде мати кращі результати, ніж та, у якої є суперечки. Тобто ефективність команди не залежить від стосунків між її членами.
  2. Із збільшенням кількості членів в команді, зменшується її ефективність. Тоді керівнику важче керувати процесами та зв'язками в команді, що може призвести до конфліктів.
  3. І ще одне, здавалося б контраверсійне: коли команда працює довгий час разом, відбувається деяке “звикання” до недоліків інших, складнощів, а продуктивність команди поступово спадає. Тому важливо, щоб час від часу команда отримувала “новий подразник”, який активізує учасників і знову збільшить продуктивність команди. Таким подразником може бути нова ціль, новий член команди чи перебудова нових традицій або процесів.

Для оцінки задоволення та визначення рівня залученості працівників було проведено опитування, яке охопило 66 000 респондентів із високо- та низько ефективних команд. Це дослідження дозволило дослідити, як діють лідери високоефективних команд і, ми сподіваємось, ці 5 інсайтів можуть стати в нагоді і вам:

1. Надихати, а не стимулювати. Більш ефективні команди зазначають, що їхні лідери створюють позитивну енергетику та ентузіазм, а також надають розуміння місії й важливості роботі, над якою працює команда.

2. Вирішувати конфлікти та посилювати співпрацю. Хороший лідер допомагає посилити зрілість кожного з учасників і допомагає вирішити конфлікти відверто та швидко. Така взаємодія можлива лише за умови повної довіри та відсутності конкуренції в команді.

3. Лідер встановлює амбітні цілі. Кожна команда хоче робити щось незвичайне, щось що може не кожна команда. Так, коли лідер може допомогти команді відчувати свою винятковість, то як рівень задоволення роботою, так і ефективність зростає.

4. Комунікувати, комунікувати і ще раз комунікувати про перспективу. Хороший лідер завжди тримає фокус команди на місії, яку потрібно досягти. Та не забуває інформувати про актуальний стан речей.

5. Лідерам довіряють. Якщо йому не довіряють, то все вище перераховане не спрацює; є три стовпи довіри:

  • відносини — ми віримо людям, які нам подобаються;
  • знання та досвід — ми віримо людям, які знають правильну відповідь або вчасно можуть підказати інсайт;
  • послідовність — ми віримо людям, які діють так, як пообіцяли.

Також, за дослідженням Gartner, включно до 2022 року 75% організацій, які свідомо слідкують за різноманітністю та інклюзивністю мислення в командах, перевищать їхні фінансові цілі.

  1. Наявність команд з різним віком, статтю, расою та етнічною приналежністю, або географічною та національною культурою дозволяє організації краще обслуговувати своїх споживачів.
  2. Компанії також повинні шукати “cognitive” diversity, тобто людей із різними стилями мислення, звичками та перспективами. Така тактика врятує команду від групового мислення та дозволить їй досягти кращих результатів.
  3. Але щоб підтримувати розвиток такої команди потрібно приймати більш інклюзивні форми поведінки: відкритість до обміну новими ідеями та поглядами, навчання з питань різноманітності та розвиток довіри через вразливість окремих членів таких команд.

Сподіваємось ці правила допоможуть вам побудувати міцну, продуктивну та різноманітну команду, з якою зможете зробити неможливе. Успіхів!