Accounting HUB - News

Оподаткування резидентів «Дія Сіті»

Insights
З 1 січня 2022 року набрав чинності Закон України від 14.12.2021 р. №1946-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні». Із Законом можна ознайомитися за наступним посиланням: https://cutt.ly/pIqDSiJ

Закон проголошує запровадження заходів щодо розвитку ІТ-індустрії, а саме, особливого режиму оподаткування резидентів Дія Сіті – ІТ-компаній та будуть включені до спеціального реєстру, ведення якого здійснюватиме Мінцифри.

Резидент Дія Сіті – платник податку, який відповідає всім таким вимогам:
·      здійснює один з видів діяльності, а саме, комп’ютерне програмування, консультування з питань інформатизації, діяльність із керування комп’ютерним устаткуванням, видання комп’ютерних ігор та інших програм, надання програмних продуктів у режимі «онлайн», освітня діяльність у галузі ІТ, кібербезпека;
·      розмір місячної винагороди спеціалістам не менше 1200 євро;
·      кількість гіг-спеціалістів не менше 9;
·      сума кваліфікованого доходу юридичної особи за перші 3 місяці не менше 90 відсотків.

Щоб перейти на застосування спеціального режиму оподаткування резидентів Дія Сіті, необхідно буде подати заяву.

Спеціальний режим оподаткування резидентів Дія Сіті передбачає можливість переходу ними на оподаткування податком на прибуток підприємств за ставкою податку у розмірі 9%. Звітним періодом для спеціального режиму оподаткування резидентів Дія Сіті є календарний рік.

Основна особливість податку на доходи фізичних осіб спеціалістів резидентів Дія Сіті - ставка у розмірі 5%, яка застосовується до:
·      заробітної плати;
·      винагороди за гіг-контрактом;
·      авторської винагороди за створення службового твору та перехід прав на службові твори.

Ставка 5% застосовується за умови, що розмір такого доходу за рік не перевищує 240 тисяч євро. З суми перевищення платник самостійно доплачує податок за ставкою 18 % та подає річну податкову декларацію.

Єдиний внесок для платника – резидента Дія Сіті встановлюється:
·      на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати – у розмірі 22 % від мінімальної заробітної плати;
·      на суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за гіг – контрактами – у розмірі 22 % від мінімальної заробітної плати.