Accounting HUB - News

Дія.City: переваги та правила оподаткування IT-індустрії

Digest
Як вже відомо Верховна Рада України зареєструвала законопроект №4303 «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», за долею якого ви можете слідкувати на сайті https://cutt.ly/GkTRuPI
А поки цей законопроект в процесі затвердження, розглянемо, які переваги нас чекають з Дія.City.
·        Податкові преференції
Більшість українських IT-компаній співпрацює з ФОПами. Дія.City спонукатиме вітчизняні IT-компанії переходити на офіційне працевлаштування працівників за контрактом. Але при цьому збереже для них ті податкові переваги, через які, власне, компанії і користуються ФОП-моделлю співпраці:
ü зниження податку на доходи фізичних осіб до 5%, як і у ФОПів
ü ЄСВ з однієї мінімальної ЗП
ü військовий збір 1,5%
Також пропонується встановити податок на виведений капітал замість податку на прибуток. Зараз податок на прибуток складає 18%, Дія.City пропонує 9% – вдвічі менше.
Тобто наймані працівники прирівнюються до ФОПів за податковим навантаженням на заробітні плати.
·        Гнучка модель співпраці
Для резидентів Дія City запроваджується поняття GIG-працівник. За гнучкістю співпраці з компаніями – це те саме, що й ФОП. Але до звичайної моделі фрілансу додаються також соціальні гарантії для працівника: відпустка, лікарняні, унормований робочий день тощо. Тобто GIG-працівник отримує той самий соціальний захист, який держава надає найманому працівникові.
·        Посилений захист для резидентів Дія City
Дія City захищатиме ІТ-компанії від свавілля правоохоронних органів. Адже нерідко під час обшуків (часто за надуманими причинами) правоохоронці вилучають, наприклад, сервери цих компаній. Дія.City пропонує зміни до Кримінального кодексу. Коли їх ухвалять, провести необґрунтовані обшуки чи слідчі дії, які можуть перешкодити роботі ІТ-компанії, стане значно складніше. Правоохоронці повинні будуть отримати дозвіл на рівні прокурора області. Це буде запобіжником від свавілля та зловживань.
·        Зрозумілі правила для іноземних інвесторів
Дія.City спонукатиме іноземних інвесторів реєструвати тут дочірні підприємства та винаймати українських спеціалістів за рівнем заробітних плат Штатів або Європи, а не заходити на український ринок через вже існуючі компанії. Для цього Дія City передбачає прозорі, зрозумілі, захищені правила роботи для іноземних інвесторів. А також запроваджує основні правові засади, за якими звикли працювати іноземні айтішники – в нашому законодавстві такого поки немає.
Дія City – це добровільно. Якщо бізнес хоче переходити в Дія City – він може легко це зробити, оформивши заявку на сайті. Якщо ні – залишається працювати на тих самих умовах, на яких працював досі. 
Хто може стати резидентом Дія City
Резидентство Дія City надаватиметься за абсолютно прозорими критеріями. Основним, звісно, буде напрям діяльності компанії. В Дія City це, зокрема:
 • створення і тестування комп’ютерних ігор і програм;
 • надання програмних продуктів у режимі «онлайн»;
 • послуги з навчання комп’ютерній грамотності, розробки програмного забезпечення;
 • дослідження та експериментальні розробки у сфері інформаційних технологій;
 • інші види діяльності. Детальніше – https://city.diia.gov.ua/
Крім цього, є ще кілька важливих вимог, які відрізнятимуться для вже діючих компаній та стартапів.
Для діючих гравців (аутсорсингові компанії, R&D, продуктові компанії):
 • Напрям діяльності в Дія City + IT КВЕДи
 • Середня зарплата еквівалентна 1400 дол. США
 • Кількість працівників не менше 9 осіб
 • Дохід від профільної діяльності в IT не менше 90%
Критерії для нових гравців (стартапи):
 • Напрям діяльності в Дія City + IT КВЕДи
 • Бізнес-проект