Accounting HUB - Новини

Відповідальність за неподання 20-ОПП

Нагадаємо , що платник податків зобов’язаний подавати повідомлення за ф. №20-ОПП про всі об’єкти оподаткування й об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку протягом 10 робочих днів після їхньої реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

З 01.08.2023 відновлено відповідальність за порушення встановленого порядку взяття на облік (реєстрації) у контролюючих органах (у т. ч. за неподання (несвоєчасне подання) повідомлення за ф. № 20-ОПП, заяв за формами № 1-ОПП, № 5-ОПП та № 1-ОПН).

Органи ДПС у «ЗІР» (категорія 116.12) у разі виявлення порушень термінів подання кількох повідомлень за ф. № 20-ОПП, у тому числі під час документальної перевірки, накладають штраф за кожним таким фактом у розмірах для самозайнятих осіб - 340 гривень та юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу , відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність - 1020 гривень. (п. 117.1 ст. 117 ПКУ).

З приводу термінів давності у разі виявлення за результатами перевірки порушень інших вимог податкового законодавства застосовуються строки позовної давності не пізніше 1095 дня з дня вчинення відповідного правопорушення ( ст. 102 ПКУ)

Наразі суди вже мають чітку позицію, що:

  • повідомлення про об’єкт оподаткування за формою 20-ОПП не є тотожним заяві про взяття на облік (у т.ч. заяв за формами № 1-ОПП, № 5-ОПП та № 1-ОПН),

  • фінансові санкції за п. 117.1 ПКУ не можуть бути застосовані за неподання (несвоєчасне подання) повідомлення за формою 20-ОПП, оскільки строки для його подання встановлюються не ПКУ, а підзаконним нормативним актом – п. 8.4, 8.5 Порядку № 1588.
Інсайти